rrugamesprova

51
Public channel
Open in app
rrugamesprova
71
Distancim Deri te tagutat në çdo kohë dhe vend.... Deri te tagutat kryetarë , udhëheqës , mbretër , tiran dhe sundues... Deri te rojtarët , sherbëtoret dhe dijetarët e tyre të devijuar.... Deri tek përkrahësit , ushtritë , policitë , sherbimet e fshehta të tyre ... Deri tek ata të gjithë
rrugamesprova
290
#ANTARESOU & SHARE ☝🏴💣💎👑🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹 T.me/MbrojeUmmetin Ju mund të jeni në fenë e luanit, mirëpo ta dini se luani i vërtetë është Muxhahidi i cili i kalon të gjitha frikët e vdekshme dhe ju qëndron përballë armiqëve pa asnjë lloj frike. T.me/UmmetiShehidave "Vërtet turizmi i ummetit tim është xhihadi." (Transmeton Ebu Dawudi) T.me/KeshillaUmmetit
rrugamesprova
605
O ju muslimanë, ne nuk bëjmë xhihad për t’i mbrojtur, çliruar apo pushtuar tokat. Ne nuk luftojmë për një pushtet kalimtar, zyra apo rrënoja të kësaj bote. Po të ishte diçka nga këto rrënoja qëllimi ynë, ne nuk do ta luftonim mbarë botën me të gjitha fetë dhe popujt e saj.Po ta kishim mundësinë të vrisnim një nga luftëtarët tanë, e kishim bërë këtë duke kursyer vështirësinë. Mirëpo, Kur’ani na ...
rrugamesprova
51
E kush je ti o ushtar i Hilafetit ? Që duhet më shumë se 70 shtete të versulen në luftë kunder teje ! E kush je ti , o ushtar i Hilafetit ? Që per shkak teje duhet të mbahen konferenca dhe të lidhen besë ? E kush je ti ? Për Ameriken , Rusin , Evropën e prishur , për perendimorin dhe lindorin e prishur që të ngarkohen pēr të luftuar dhe të nderrmarrin luftë kunder teje? Kush je ti ? Që d ...
rrugamesprova
72
U thaftë ajo dorë e zollumqarit . U thaftë ajo dorë që ngritet mbi muslimanin e pafajshem . Pasha Allahun do jepni llogari për çdo pikë loti që derdhet nga syri i pafaajshem dhe i dobët . Pasha Allahun do jepni llogari e do vijë dita që do pendoheni për mizorit e tuaja por atëher do jetë vonë . Zjarri do jetë vendbanimi juaj dhe do digjeni perjetësisht aty . Allahu va dhasht hakkun Vdi ...
rrugamesprova
63
💡Pëshpëritje... Nëse ngurtësohet zemra, thahet dhe hutohet; do të gjesh në Kur’an atë që e zbut ngurtësinë e zemrës, e ujit atë dhe bën që të shpërthejnë nga ajo lumenj të frikës ndaj Allahut, të pendimit dhe të kthimit tek Ai.
rrugamesprova
77
يُرِيدُونَ أَن يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَن يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ( 32 )  Ata përpiqen me gojët e tyre ta shuajnë dritën e All-llahut, e All-llahu nuk do tjetër, pos ta përsosë dritën e Tij ndonëse jobesimtarët e urrejnë. هُوَ الَّذِي أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَىٰ وَدِينِ الْحَقِّ لِيُظْهِرَهُ عَلَى الدِّينِ كُلِّهِ وَلَوْ كَرِهَ ال ...
rrugamesprova
50
Vëllau vëllanë e donte më shum se veten e tij... Transmetohet nga Hasan el Basriu رحمه الله se ka thënë: " Ne i kemi llogaritur koprac ata njerëz të cilët u kanë dhënë borgj vëllezërve të tyre në Fe, sepse ne jemi ndihmuar mes vete. Vëllau. - vëllanë e ka dashur më shum se veten e tij. Betohem në Allahun kam parë se si muslimani e përgjysmon xhyben e tij me qëllim që t'i ndihmojë atij i cili nuk ...
rrugamesprova
343
Disa këshilla nga hoxha jonë i nderuar Bajram Beluli "Le të garojnë ata që lakmojnë Xhennetin" #Shpërndaje
rrugamesprova
87
Kjo zemer deshiron qe kur njerzit të thirren në Diten e ringjalljes Ëngjejt të thonë : Oj ti e cila u bere e veja e shehidit ne natën e parë të marteses eja dhe shoqëroje burrin tënd🥀
rrugamesprova
71
Të jesh shumë i mirë me të prishurit është defekt! Hoxhë Rexhep Memishi, Allahu e ruajtë https://t.me/rrugamesprov
rrugamesprova
80
Nuk ke se qfar te shohesh në rrjete sociale , hapin e parë që e bën do shohesh për të famshin " Korona virus "🤦🏻‍♀️ Pasha Allahun sikur të friksoheshi kështu prej Allahut gjerat në jetën tuaj do tëjenë shumë më mir , sikur të friksoheshi kështu për diten e ringjalljes , imani yt do ishte më ndryshe , sikur të friksoheshe kështu për uren e siratit ateher jeta jote do merrte kuptim tjeter . ...
rrugamesprova
78
I udhëzuar për akoma se kam mësuar Kuranin përmendësh, më falni nuk e kam mësuar ende xhuzin e 30.. I udhëzuar, por 20 orë jam i kyçur në përgojim dhe shumë jam i angazhuar në këtë aktivitet. I udhëzuar, por kërkimi i diturisë më ka mashtruar i kam lexuar nja dy libra, apo i kam dëgjuar ca ligjërata derisa mendova se jam hoxha i hoxhallarëve, si rezultat i kësaj mora guxim të përgjigjem në pyet ...
rrugamesprova
98
Gjithmon ata të cilet e fliten te verteten dhe hakkun ja mbyllen gojen , ose e vran ose e burgosen .... Epo o ju qafira njerzit mund ti mbyllni , mund ti rrafni , mund ti burgosni .Mundë të beni qka do qe ju vie ne mendje por besimin qe e ka ne zemer muwahidat e Allahut at kurr nuk mund ta shuni o ju qafira , edhe po na vrat neve edhe po na burgoset edhe po na tortoruuat ne prap se prap besojm ...
rrugamesprova
116
Për cilen fitne po na flisni dhe për cilen jeni duke diskutuar ???? o ju Ulema të Ummetit a egziston sot fitne më e madhe sesa fitneja e shirkut , fitneja e pushtimit të së vertetes nga e kota , fitneja e gjykimit të Allahut subhenuhu we teala në tokë , fitneja e mbledhjes së luajve nëper kafaze Sot dikush prej juve i ka arritur të 30-at , 40-at e dikush 50-at dikush edhe më shumê dhe as ...
rrugamesprova
129
Nese edukimi nuk është nën frymen e teuhidit , mohimit të taghutit dhe xhihadit në rrugë të Allahut e dashurisë për hir të Allahut dhe urretjes për hir të Tij , atëher rezultati do të jetë deshtimi dhe të ringjët do të bëhen ndihmtar të tagutave dhe shërbëtor të agjenteve
rrugamesprova
242
vAllahi bilahi është për të qajt kur i sheh shumicen e " muslimaneve " duke festu e duke zbukuru qytetet e shtepiat e tyre duke bler gjëra luksoze ndersa vellau i vet musliman del në rrug e ngrihet nga i ftohti që ta fitoj buken e gojes e që ta siguroj naten mir e rahat . Festuat ket nat e knaqet veten e neser rrini me "gishta në gojë " shkuan dy , tri paga myjore sa e siguronin ushqi ...
rrugamesprova
266
Duke fjetur apo duke lozur rehat unë e ti ndersa muslimanet e pa fajshem duke u vrarë në vende të ndryshme . A kanë ngrenë ? A kanë ku të flen ? A kanë qati mbi kokë ? Apo jan duke luftuuar për jet ? , Apo jan duke i mjekuar plaget që i moren diten ?. Apo i qajnë tëafermit që ja moren jeten qafirat e pa mshirshem ? 😓 . Ahh mjer per neve nëqfar gjendje jemi . Ahh mjer per këtë botë e he ...
rrugamesprova
282
Ju mund të jeni në fenë e luanit, por ta dini se luani i vërtetë është muxhahidi i cili i kapërcen të gjitha frikët e vdekshme dhe  ju rri përballë armiqëve pa asnjë lloj frike.